Memphis' meritter

 

Schweissprøver:

1. præmie i öppen klass, Sverige – 600-700m/20t i tiden 22 min (dådyrklov) – dommer Per-Johan Lindgren (udløsende prøve til titlen Svensk Vildtspors Champion)
1. præmie i öppen klass, Sverige – 600-700m/20t i tiden 11 min (rådyrklov) – dommer Lovisa Skoglund
1. præmie med HP (hæderspræmie) i öppen klass, Sverige – 600-700m/20t i tiden 37 min (elgklov) – dommer Per-Johan Lindgren
1. præmie på 400m/20t i tiden 25 min – dommer Ib Larsen (29 point ud af 30 mulige)
1. præmie på 400m/3t i tiden 8 min – dommer Lars Svendsen (24 point ud af 25 mulige)

 

Udstillinger i Danmark (nyeste øverst):

Championklasse:
1. vinder CK, excellent, BHK4 – dommer Sigrid Jarmer (A)
1. vinder CK, excellent, BEDSTE HAN, CERT, BIM/BOS – dommer Annette Bysted (DK)
3. vinder CK, excellent – dommer Kaj Falk Andreasen (DK)
4. vinder, excellent – dommer Michael Christensen (DK)

Brugshundeklasse:
3. vinder CK, excellent – dommer Andrew S. Brown (Skotland)
2. vinder, excellent – dommer Frank H. Whyte (Scotland)
4. vinder, excellent – dommer Dan Ericsson (S)
4. vinder, excellent – dommer Heather Wiles-Fone (GB)
3. vinder, excellent – dommer Lilian Johnson (S)
1. vinder CK, excellent, BHK4, RES.CERT – dommer M. Armstrong (GB)
1. vinder CK, excellent, BHK3, RES.CERT – dommer Hans van den Berg (NL)
2. vinder CK, excellent – dommer Christina Daniels (S)

Mellemklasse:
1. vinder CK, excellent – dommer Knut Sigurd Wilberg (N)
3. vinder, excellent – dommer Kevin A.W. Young (GB)
1. vinder CK, excellent – dommer Susanne Forchhammer (DK)
1. vinder, excellent – dommer Mikael Tranholm (DK)
1. vinder CK, BHK4, excellent – dommer Vincent O'brien (IRL)
3. vinder, excellent – dommer Hannele Jokisilta (FIN)
1. vinder, excellent – dommer Erling Kjær Andersen (DK)
1. vinder CK, BHK2, RES.CERT, RES.CACIB, excellent – dommer Eivind Miærum (N)
1. vinder CK, excellent – dommer Lene Johansen (DK)
1. vinder CK, excellent – dommer Anne-Berith Waskaas (N)
1. vinder CK, excellent – dommer Anne Livø Buvik (N)

Juniorklasse:
2. vinder, excellent – dommer Richard Edwards (GB)
2. vinder CK, excellent – dommer Susanne Forchhammer (DK)
2. vinder CK, excellent – dommer Lisbeth Bech (DK)
1. vinder CK, BHK4, excellent – dommer Gert Christensen (DK)
2. vinder, excellent – dommer Gary Johnson (GB)
2. vinder CK, excellent – dommer Marianne Holm-Hansen (DK)

Hvalpeklasse:
1. vinder, BIR, særdeles lovende – dommer Jessie Borregaard Madsen (DK)
1. vinder, BIM, særdeles lovende – dommer Torunn Sørbye (N)
1. vinder, BIR, særdeles lovende – dommer Pia Razera-Brulin (S)
2. vinder, særdeles lovende – dommer Rosa Agostine (ITA)
1. vinder, særdeles lovende, BIR, BIS 2 – dommer Eva Eberling (D)

 

Udstillinger i Tyskland (nyeste øverst):

Åben klasse:
1. vinder, excellent, VDH CERT, VDH CAC, BEDSTE HAN, BIR/BOB – dommer Christiane Lohmann (D)
BIG3 – dommer Peter Beyersdorf (D)

Brugshundeklasse:
1. vinder, excellent, VDH CERT – dommer Christiane Lohmann (D)
1. vinder, excellent, VDH CERT, BHK2, VDH RES. CLUB CAC – dommer Bjarne Sørensen (N)
3. vinder, excellent – dommer Hans Stigt (NL)
1. vinder, excellent, VDH CERT, DRC CAC, CACIB, BEDSTE HAN & BIM/BOS, VDH-FRÜHJAHRSSIEGER 2016 – dommer Rinie Leenen-Compen (NL)
2. vinder, excellent, VDH CERT – dommer Linda Harvey-Major (GB)
1. vinder, excellent, VDH CERT + CAC – dommer Joseph Pohling (D)
1. vinder, excellent, VDH CERT + LCD (RES.)CAC + BOB working dog – dommer Sandra Hibbert (GB)

Mellemklasse:
3. vinder, excellent – dommer Dagmar Winter (D)
1. vinder, excellent, VDH CERT + VDH CLUB CAC – dommer Joseph Pohling (D)
3. vinder, excellent – dommer Rony Michiels (B)

 

Udstillinger i Sverige (nyeste øverst):

Championklasse:
1. vinder CK, excellent, 4. BHK – dommer Tinneke Pillement Heyden (NL)
1. vinder CK, excellent, BEDSTE HAN, CERT, BIR/BOB – dommer Laurent Pichard (CH)
BIS4 – dommer Barbara Müller (CH)


Brugshundeklasse:
1. vinder CK, excellent, 2. BHK, RES.CERT, RES.CACIB – dommer Agnes May Pollock (GB)
1. vinder CK, excellent – dommer Guillamanon Gascunana (E)
1. vinder CK, excellent – dommer Petra Bannach (D)
1. vinder CK, excellent, 4 BHK, RES.CERT – dommer Angela Hancock (IR)
2. vinder, excellent – dommer Chris Hancock (IR)
2. vinder CK, excellent – dommer Frank Kane (GB)

Mellemklasse:
1. vinder CK, BHK4, RES.CERT, excellent – dommer Sigrid Jarmer (A)
3. vinder, excellent – dommer Börje Johansson (S)

Juniorklasse:
3. vinder CK, excellent – dommer Natasa Davidovic (SRB)

 

 

Markprøver & Working Test:
1. præmie markprøve B – dommer Keld Jørgensen
Bestået – DRK officiel Working Test, Teglstrup Hegn
Deltagelse i UHM, post 1:17 p, post 2: 13 p, post 3: 20 p
1. præmie markprøve C, BEDSTE HUND – dommer Pia Bielefeldt
1. pæmie markprøve C – dommer Trine Christensen


Brugsprøve:
Bestået med max point

Mentalbeskrivelse:
Gennemført den 27.09.2015